Vær med, når IBA Nexttech åbner dørene for et spændende seminar om 3D-scanning, med oplægsholdere indenfor industriens top.
PLM Group vil åbne med en introduktion til 3D-scanning, som vil give en grundlæggende forståelse af 3D-scanning i forhold til 3D-print.
Kvejborg er specialiseret i 3D-scanning og opmåling, og vil give en introduktion til reverse engineering.
Zebicon er specialister i industriel måleteknik og vil dele ud af deres viden om kvalitetssikring og industriel opmåling.
Du har mulighed for at tilmelde dig enten formiddags- og eftermiddagsholdet. Her tilmelder du dig formiddagsholdet.
Vi glæder os til at byde dig velkommen.
Der er plads til maks. 20 deltagere pr. hold, så skynd dig at få reserveret en plads. Der vil være en sandwich og en kop kaffe i pausen.
Program
- 8:30-09:00
Registrering med kaffe
- 09:00-09:05
Velkomst hos IBA Nexttech
v./Karsten Friis Hansen
- 09:05-09:45
Præsentation af PLM
Scanning i forhold til 3D Print v./Karl Eriksson
- 09:50-10:30
Præsentation af Kvejborg
Reverse engineering v./Søren Kvejborg
- 10:35-11:15
Præsentation af Zebicon
Scanning og kvalitetssikring v./Jeppe Hebsgaard Laursen
- 11:15-12:00
Rundvisning, live demonstration og sandwich